Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 14 чоловік

Звіт директора школи

Дата: 1 липня 2022 о 06:50, Оновлено 12 червня 2023 о 22:34
Автор: Бирюк Є. Ю.

ЗВІТ

ДИРЕКТОРА ВЕРГУНІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ                  І-ІІ СТУПЕНІВ

ХОРОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

МАТВІЄНКО НАТАЛІЇ ГРИГОРІВНИ

ЗА  2022 – 2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Вступ

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2022-202 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я, як директор школи, керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора освітнього закладу, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

  1. Загальна інформація про Вергунівську загальноосвітню школу

Повна назва:  Вергунівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області

Засновник: Хорольська міська рада Лубенського району Полтавської області

Власність: комунальна

Поштова адреса: 37823,
Полтавська область,
Лубенський район,
село Вергуни
вул.Берегова, 9

E-mail: vergbnzoh@ukr.net

Сайт: https://vergunzoh.e-schools.info

Тетефон: (05362) 95-8-15

Код ЄДРПОУ: 23544435

    Директор Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області – Матвієнко Наталія Григорівна. Освіта – вища,  стаж педагогічної діяльності – 29 років,  стаж роботи на посаді директора школи – 1 рік 9 місяців.

Заступник директора з навчально-виховної роботи – Химич Сергій Сергійович. Освіта – вища, стаж педагогічної діяльності – 9 років, стаж роботи на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи – 9 місяців.

Кількість учнів – 67

Вибуло учнів - 2

Кількість класів – 7, індивідуальне навчання – 2-й, 4-й класи

Мова навчання - українська

Змінність навчання - 1

Режим роботи закладу - п'ятиденний

Кількість педагогічних працівників - 16

Обслуговуючий персонал – 8

  1. Матеріально-технічна база навчального закладу

         Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

          Навчальні кімнати оснащені  необхідними меблями, в тому числі, кімнати 1-го та 2-го класів обладнані інтерактивними дошками, в навчальній кімнаті 3-го класу встановлено мультимедійний проектор.

Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини).

        Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.

        Заклад освіти дотримується режиму провітрювання.

        Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам.

         Харчоблок не відповідає санітарно-гігієнічним нормам та потребує капітального ремонту. В цьому навчальному році, в зв'язку з дистанційною формою навчання, харчування не організовувалось.

          Заклад освіти підключений до високошвидкісного інтернету, що значно покращує освітній процес у школі, зокрема дозволяє здійснювати навчання з використанням дистанційних технологій.

         Адміністрація школи, класні керівники, обслуговуючий персонал приділяють достатньо уваги естетичному вигляду школи. Класні кімнати, коридори поступово поповнюються новими сучасними стендами, інформацією. В закладі освіти облаштовано «Клас безпеки», що є вимогою сьогодення, та оформлено «Куточок слави» на честь збройних сил України та всіх захисників суверенітету нашої держави.

         Активно проводиться робота по озелененню та дизайну шкільного подвір’я, воно завжди прибране, доглянуте, всі гості, які відвідують школу приємно вражені тією роботою, яку проводить колектив школи.

      В закладі освіти встановлено протипожежну сигналізацію.                         

      В  цьому році для закладу освіти придбано 1 хромбук.

      Кожен рік виконуються косметичні ремонти, наявні висновки державної санітарно-епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, протоколи замірів опори ізоляції електромережі.

У приміщенні школи:

- 9 класних кімнат

- Кабінет інформатики

- Кабінет хімії

- Кабінет групи продовженого дня

- Бібліотека

- Спортивний зал

- Кабінет директора

- Кабінет заступника з НВР

- Харчоблок

- Їдальня для школярів

- Роздягальня

- Туалети

- Кабінет медичної сестри

- Музей

      На території закладу є спортивний майданчик, ігровий майданчик для молодших школярів.

       Одним з приорітетних напрямків діяльності закладу освіти є робота з охорони праці , безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей та дорослих у побуті та під час навчально-виховного процесу.

Протягом 2022-2023 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів, за потребою систематично проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована та затверджена програма вступного інструктажу. Питання збереження життя і здоров’я всіх учасників навчально - виховного процесу є найважливішим і першочерговим.

  1. Кадрове забезпечення навчального закладу

     Вергунівська загальноосвітня школа укомплектована педагогічними кадрами. Розстановка кадрів умотивована й раціональна, проводиться відповідно до освітнього рівня, у повній відповідності зі спеціалізацією та п’ятиденним режимом роботи закладу, з урахуванням творчих здібностей і побажань учителів та вихователів. Кількість вчителів, класних керівників,  членів адміністрації визначена кількістю класів,  робочим навчальним планом школи та штатним розписом.

В 2022-2023 навчальному році заклад освіти налічує  24 працівники.   З них: 16 педагогічних працівників,1 медпрацівник і 7 працівників обслуговуючого персоналу.

На сьогоднішній день в закладі є вакантними 6,5 годин інформатики.

        Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного педпрацівника, підвищення його кваліфікаційного рівня.

                              Якісний склад педагогічних працівників

Освітньо-кваліфікаційний рівень

Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання

Молодший спеціаліст

Бакалавр

Спеціаліст

Магістр

Спеціаліст

Спеціаліст другої категорії

Спеціаліст першої категорії

Спеціаліст вищої категорії

Старший учитель

Учитель-методист

Кількість педагогічних працівників

3

1

10

2

3

1

6

5

4

-

    Освітній та кваліфікаційний рівні педагогічних працівників, практичний досвід педагогічної роботи колективу обумовлюють високий рівень працездатності, що є головною умовою реалізації державної політики в галузі освіти й упровадження інноваційних ідей розвитку освітнього закладу.

        Якісний склад педагогічних працівників за педагогічним стажем

Педагогічний стаж працівників

До 3 років

Понад

3 роки

Понад

10 років

Понад

20 років

Понад

30 років

Понад

40 років

Кількість педагогічних працівників

-

3

7

1

4

1

         Підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснювалося відповідно до перспективного плану курсової перепідготовки. Протягом 2022-2023 навчального року підвищили свою педагогічну майстерність шляхом курсової перепідготовки при Полтавській академії неперервної освіти  педагогічних працівників: Гвоздік А.С. (початкові класи,  основи здоров'я), Павлік Ю.А. (технології), Кривчун Н.А. (початкові класи), Моргун Н.Р. (початкові класи), Матвієнко Н.Г. (математика), Моргун Л.Ю. (історія), Моргун А.В. Фізична культура), Терлецька Н.І. (українська мова та література), Химич С.С. (заступник з НВР). Паралельно з курсовою перепідготовкою організовувалось навчання учителів на робочому місці, широко запроваджувалися різноманітні форми самоосвітньої діяльності.

     В 2023 році 6 педагогічних працівників проходили атестацію та отримали наступні результати:

-кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» присвоїли учителю початкових класів – Моргун Н.Р. та вчителю математики Матвієнко Н.Г.;

 -кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» присвоїли  вчителю математики Химичу С.С. та  вчителю початкових класів Кривчун Н.А.;

- кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» присвоїли  вчителю трудового навчання та технологій Павлік Ю.А.

-10-й тарифний розряд присвоїли вчителю початкових класів Гвоздік А.С.

4.Медичне обслуговування та організація харчування у навчальному закладі

         Медичне обслуговування учнів та працівників освітнього закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази.

Працівники закладу щорічно проходять поглиблений медичний огляд. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка. Порушень у проходженні медичних оглядів працівниками школи не виявлялося, всі вони вчасно його проходять.

Щорічно діти також проходять медичне обстеження у сімейних лікарів.

За результатами медичного огляду на початку навчального року, відповідно цих списків видається наказ по школі. З числа учнів формуються групи на уроках фізичного виховання згідно рекомендаціям сімейних лікарів.

В закладі освіти працює медична сестра та функціонує медичний кабінет.

5.Навчально-виховна робота

            Відповідно до річного плану роботи закладу у 2022-2023 н.р. педагогічний колектив працював згідно до вимог статей Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", Указів Президента України "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", "Про Національну доктрину розвитку освіти", спрямованих на подальший розвиток освіти, створення умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти.

Освітній процес в закладі освіти розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2022 року та тривав по 31травня 2023 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу та семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2022 року по 30 грудня 2022 року; ІІ семестр з 16 січня по 31травня 2023 року.

В 2022-2023 н.р. шкільна освіта постала перед новим викликом - організація освітнього процесу в умовах правового режиму воєнного стану. В таких умовах освітній процес адаптовано до найбільш безпечної форми навчання – дистанційної. Заклад освіти для навчання з використанням дистанційних технологій використовував онлайн-сервіс «Diskord», соцмережу “Viber”.

В другому півріччі 2022-2023 н.р. в закладі освіти здійснювалась апрбація електронного журналу затверджено Положення про впровадження та ведення електронного класного журналу.

Протягом навчального року педагогічний колектив працював над  створенням єдиного інформаційно-освітнього простору, що дозволяє організувати ефективне дистанційне навчання. Педагогічний колектив спрямував зусилля на ефективне дистанційне навчання, підготувався технічно і методично, проведено роботу з батьками та здобувачами знань. Протягом навчального року більша частина учнів знаходила можливості бути на зв’язку з учителем, бути присутнім на уроках. Нажаль окремі учні 5-9 класів через відсутність належного зв’язку, відсутності сучасних телефонів, ноутбуків не мали змоги відвідувати заняття. Проте за великого бажання батьків можна було знайти можливості для відвідування уроків.

       Незважаючи на усю складність освітнього процесу у 2022-2023 н.р. освітні навчальні програми та навчальні плани виконані повністю.

По завершенню 2022-2023 н.р. учні 1- 8 класів переведені на наступний рік навчання,  9 учнів 9 класу випущено зі школи.

         Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

      Уся виховна робота у школі у 2022 -2023 н.р. була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцією про права дитини, Законами України “ Про охорону дитинства”, ”Про освіту”, Основними орієнтирами виховання учнів 1-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “ Нова українська школа” на період до 2020-2029 років.

Виховна діяльність школи була спрямована за напрямками:

- Превентивне виховання

- Морально-етичне виховання

- Громадсько-патріотичне виховання

- Художньо-естетичне виховання

- Трудове виховання

- Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя

- Екологічне виховання

   Класні керівники у своїй роботі використовували індивідуальні та індивідуально- дистанційні форми роботи (бесіди, розподіл доручень), а також групові (виховні години, ігри, конкурси, свята). Різноманітні форми виховної діяльності свідчать, що заходи виховного впливу обираються з урахуванням вікових особливостей та інтересів здобувачів освіти.

 Проводиться інформаційна кампанія щодо небезпек в інтернеті, День безпечного інтернету. Проведено опитування «Безпечний інтернет».

В 2022-2023 н.р.:

  • Проведено Тиждень пропаганди здорового способу життя «Здоровим бути модно». Проведено акцію «За життя без наркотиків»:
  • Виховні години «Крок у  безодню» (5-7 класи);
  • Конкурс плакатів  «Наркотикам – ні!»
  • Круглий стіл «За здоровий спосіб життя»

Значна увага була приділена екологічній просвіті у щоденному житті, бережливого ставлення до витрачання води, електроенергії та інших ресурсів . Протягом року організовано екологічні акції до Міжнародного дня чистих берегів, Дня землі та інші.

 Задля створення  безпечних умов навчання та праці, комфортну міжособистісну взаємодію, сприяючи емоційному благополуччю учнів, педагогів та батьків відсутність будь-яких проявів насильства та наявність достатніх ресурсів для їх запобігання дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу в 2022-2023 н.р.

  • Проведено анкетування щодо виявлення жорстокого поводження з дітьми. (Опитування учнів 5, 7, 8 класів).
  • Учні школи взяли участь у проведенні акції «16 днів проти насильства».
  • Здійснюється педагогічний супровід родин, які опинилися в складних життєвих обставинах.
  • Онлайн курс для вчителів «Базова психологічна допомога в умовах війни».

6. Результати навчальних досягнень учнів за рік

На кінець навчального року в школі навчалося 67 учнів.

З них 21 – учні 1-4 класів НУШ, які оцінені формувально та отримали свідоцтва навчальних досягнень.

 Атестовано 46 учнів 4-9 класів. З них: 3 учні (6,5 %) мають високий рівень навчальних досягнень і нагороджені похвальними листами, а саме:  Коробка Денис (5 кл.), Моргун Дар'я (6кл.), Куць Дар'я (9 кл.);  достатній рівень - 18 учнів (39 %) .        

В зв’язку з військовим станом учнів 4 та 9 класів було звільнено від складання ДПА.

7.Робота з батьками

Виховання учня в школі і сім’ї - щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх учнів: за потреби відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Однією з традиційних форм роботи з батьками у школі є батьківські збори, індивідуальні бесіди, зустрічі з батьками. Тематика зустрічей підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей. Актуальність співпраці школи і сім’ї зумовлена, найперше, тією роллю, яку відіграє родина у вихованні дітей, у формуванні характеру дитини, її особистісних рис і національної свідомості.

8.Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи.

У 2022-2023 навчальному році безпечне проведення освітнього процесу здійснювалось згідно «Положення про організацію роботи з охорони праці».

З метою організації розробки комплексного плану в школі видаються накази адміністрації, якими призначається відповідальна особа з охорони праці, пожежної безпеки та електробезпеки.

Перед початком навчального року комісією були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивному майданчику.

Будівлі освітнього закладу забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем. Вогнегасники наявні, заряджені, розміщені у легкодоступних місцях.

Будівлю дошкільного підрозділу обладнано пожежною сигналізацією.

В усіх приміщеннях закладу розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Згідно санітарних, пожежних норм і правил, отримані паспорти готовності освітнього закладу до нового навчального року, акт опору ізоляції.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед здобувачів освіти, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У закладі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортивний зал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється достатня робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

9.Управлінська діяльність у навчальному закладі

У 2022-2023 навчальному році навчальний заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради № 1 від 30.08.2022 року, що включав розділи із управлінської діяльності, навчально-виховної, навчально-методичної та виховної робіт, контрольно-аналітичну та фінансово-господарську діяльність закладу.

На даний час адміністрація навчального закладу працює над розробленням річного плану роботи школи на 2023-2024 навчальний рік, з проєктом якого вже ознайомлений педагогічний колектив закладу (протокол засідання педагогічної ради № 08 від 01.06.2023 року). Річний план є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей.

Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти (протокол засідання педагогічної ради № 07 від 22.05.2023 року), що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо. Цього навчального року адміністрацією навчального закладу здійснювалося вивчення системи роботи лише вчителів, що атестувалися (6 педагогів), протягом навчального року вивчався стан ведення класних журналів та іншої шкільної документації.

Хочу зазначити, що школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енерго- та водопостачання не перевищено. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це капітальний ремонт харчоблоку, поповнення навчального комп'ютерного обладнання.

Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та функціонує офіційний сайт, але необхідно звернути увагу на своєчасне розміщення відповідна інформації на сторінках сайту. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.

Як директор школи у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування.

Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам— за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи. Я вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого закладу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.